Foteliki na rower

3827491692_e7ace0314c_b

Kierowcy samochodów osobowych, którzy chcą przewozić dzieci swoim autem, muszą posiadać specjalne foteliki dla nich przeznaczone. Mają one zapewnić zdrową i wygodną pozycję podczas jazdy. Poza tym chronią malucha przed obrażeniami podczas wypadku drogowego. Z takich siedzisk korzystają także rowerzyści, którzy zabierają na wycieczki swoje dzieci. Czasem pociecha jest zbyt mała, aby mogła daleko jechać własnym rowerem, wtedy rodzic może zamontować na swoim jednośladzie fotelik i przewozić nim malucha. Jest to zazwyczaj siedzenie, przypominające krzesełko. Posiada profilowane oparcie i miękkie poduszki, ulepszające komfort jazdy. Konieczne są też pasy bezpieczeństwa. Chronią dziecko przed wypadnięciem z roweru. Niektóre egzemplarze mają też stojaki na nogi. Wtedy nie zwisają one bezładnie i nie ma szans, aby zaczepiły o koło lub szprychy. Fotelik można umieścić na rowerze w trzech miejscach.

Dziecko nan rowerze może podróżować na różne sposobyDla najmłodszych pociech możemy wybrać miejsce na kierownicy. Wtedy dziecko jest zwrócone przodem do mamy lub taty. Jest pod stałą kontrolą i nie obawia się, że coś mu się stanie. Starszaka można umieścić w siedzisku na bagażniku. Choć jest to trochę niewygodne miejsce, bo maluch ma ograniczoną widoczność. Bardzo dużo zasłaniają plecy rodzica. To propozycja na krótkie dystanse, bo dziecko może się szybko znudzić. Najbardziej optymalna jest wersja z fotelikiem na ramie głównej. Dziecko jest wtedy tyłem do rodzica, ale przodem do kierunku jazdy. Siedzi tak blisko, że mama lub tata może w każdej chwili mu pomóc lub o czymś porozmawiać. Maluch widzi wszystko bardzo dobrze i nie narzeka na nudę.

Każdy z tych fotelików powinien posiadać odpowiednie atesty zapewniające bezpieczeństwo dziecku. Pamiętaj jednak żeby kupować je w profesjonalnych sklepach – dobry sklep rowerowy to gwarancja dobrego zakupu.Z takim siedziskiem wycieczka rowerowa będzie wielką przyjemnością (dla żądnych wiedzy, więcej pod adresem: http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/Jak_dostarczyc_dziecko…).